Pro Karolínu Prušákovou byla parkurová sezóna 2018 velkou zkouškou, ve které uspěla

Karolína Prušáková dovršila 12 let a mohla tak prvním rokem startovat na velkých koních. Byla to velká výzva, ke které se Karolína postavila čelem a může být na sebe právem pyšná.

Celou sezónou jí doprovázela klisna Pem, která je už velmi zkušená a tak Karolíně velmi pomáhala v jejich začátcích. Byly společně vybrány na MČR do družstev za středočeskou oblast a ještě s dalšími dvěma jezdci si vybojovali, ač o malinký kousek od stupně vítězů, čtvrté místo.

S Pem taktéž sbírala po celý rok body do žebříčku Channel Star, který se koná ve Zduchovicích na Příbramsku.

Tam se Karolíně po celý rok velmi dařilo a z velké části sbírala body nejvyšší a tak se po celou sezónu držela na prvním místě žebříčku.

Druhý zářijový víkend se uskutečnilo finále tohoto mítinku, v němž se sbíralo po celý víkend dvojnásobek bodů.

Bohužel Karolína s klisnou Pem od prvního dne měla pokaždé po jedné chybě a dalšího svěřence už do této soutěže neměla, jako její soupeři, kteří měli šancí více, když sedlali dva, někteří i tři koně.

Tím si Karolína odvážela krásné a zasloužené druhé místo.

Karolína sedlala po celou sezónu ještě ponyho Altamiro C, s kterým se dokázala kvalifikovat na MČR pony jednotlivců, které je tříkolové. První dvě kola zajela Karolína s přehledem a byla z toho pokaždé čistá jízda.

Třetí kolo, kde působil už velký nátlak a jasná nervozita – parkur byl technicky velmi náročný a výška překážek jasně odpovídala MČR pony – tedy dojeli statečně se dvěma chybami.

Altamiro C s Karolínou taktéž sbírali body do žebříčku Channel Star, tam to bylo stále jak na houpačce a tak jasným cílem pro každého bylo finále, kdy se sbíralo nejvíce bodů.

Karolína s ponym nakonec vybojovali čtvrté místo.

Po celou sezónu Karolína sbírala další umístění v jednotlivých soutěží.

Moc dobře víme, jak je zimní příprava na další sezónu důležitá, ale bohužel Karolína si ke konci října zlomila v předloktí ruku (jak jinak, než pádem z koně), která ještě v prosinci není vyléčená a tím se jí příprava na další sezónu velmi ztížila. Karolína se to bude snažit dohnat hned, jak se ruka zahojí.

Karolína a její celý tým se těší na sezónu 2019. A my v Decci a.s. jí přejeme hodně skvělých výsledků.

Další novinky a tiskové zprávy

Jsme DECCI. Vytváříme infrastrukturu pro neomezenou energii.

DECCI je energetická skupina, která je jedním z průkopníků odvětví obnovitelných zdrojů v České republice.

Od svého počátku vnímáme důležitost inovativních energetických řešení a jejich integraci do našeho každodenního života.

DECCI je energetická společnost se specializací na na velké energetické celky. Jsme jedním z průkopníků odvětví obnovitelných zdrojů v České republice.

Řešení FVE pro firmy

Realizujeme všechny typy instalací na průmyslové, zemědělské objekty, hotely, carporty apod.

Řešení FVE pro domácnosti

Ideální řešení fotovoltaiky na střechách pro domácnosti. Včetně dotace Nová zelená úsporám.